Eπέμβαση καταρράκτη στον ανήλικο φιλοξενούμενο της ΜΚΟ ” The home project”

Το Mediterraneo Hospital στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής ευθύνης δείχνει έμπρακτα την ευαισθησία του σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες σε κάθε ευκαιρία. Στις 5 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία δωρεάν επέμβαση καταρράκτη σε έφηβο φιλοξενούμενο σε δομή της Μ.Κ.Ο. ” The HOME Project” . Την επέμβαση πραγματοποίησε αφιλοκερδώς ο Οφθαλμίατρος κ Γιώργος Στάμας – Σταματάκης. Ο 17χρονος εξήλθε την ίδια μέρα από το Νοσοκομείο και η μετεγχειρητική του κατάσταση είναι πολύ καλή.

Στο Οφθαλμολογικό τμήμα του Mediterraneo Hospital αντιμετωπίζονται όλες οι παθήσεις των οφθαλμών με έμφαση στην υψηλή ποιότητα υπηρεσιών από εξειδικευμένο προσωπικό.

Η The HOME Project  είναι μία μη κερδοσκοπική οργάνωση που ιδρύθηκε για να καλύψει τις ανάγκες παιδιών προσφύγων που φτάνουν στην Ελλάδα μόνα τους και τους παρέχεται ένα ολιστικό πλαίσιο υπηρεσιών παιδικής προστασίας με απώτερο στόχο την κοινωνική τους ένταξη.»